06.08.2019 Enodo Advisors wspiera Oodabno Festival

Już niedługo, na przełomie sierpnia i września, odbędzie się Oodabno Festival, wspierany przez Enodo! To znakomita okazja dla każdego fana muzyki, aby w otoczeniu gruzińskich krajobrazów posłuchać takich zespołów jak chociażby legendy polskiego reggae Vavamuffin! Oodabno to także okazja do spotkania się z nami, bo także i my musimy czasem odpocząć od zawiłej materii prawa podatkowego...

Enodo

Bilety można zakupić tu

Wydarzenie na Facebooku

Lista wykonawców:

Vavamuffin

Aine Merme

Casletila

Żywiołak

Pablopavo i Ludziki

Slavic Jazz Underground

Mathieu Boogaerts

Soft Eject

Pozostałe aktualności

25.02.2021

Ceny transferowe, cz. 2 – rozliczenia za 2021 r.

W poprzednim artykule wskazaliśmy na co zwrócić uwagę w kontekście rozliczeń z podmiotami powiązanymi, dotyczących ubiegłego roku. W tej części przybliżamy najważniejsze zmiany w przepisach z zakresu cen transferowych, które weszły w życie w styczniu 2021 r.

Enodo
03.11.2020

Konfiskata prewencyjna: udowodnij własną „niewinność”

Jak wynika z pierwszej części artykułu o konfiskacie prewencyjnej, planowane rozwiązanie z jednej strony wpisuje się w pewien trend zmian w przepisach karnych i karno-skarbowych, stanowiąc niejako domknięcie systemu konfiskaty. Z drugiej strony, ten nowy instrument mający  przeciwdziałać ukrywaniu majątku pochodzącego z przestępstwa, może zawierać rozwiązania, które będą trudne do pogodzenia z podstawowymi zasadami praworządności oraz standardami ochrony podstawowych praw i wolności konstytucyjnych jednostki.

Enodo
23.10.2020

SLIM VAT: nowe zasady ujmowania faktur korygujących

Jednym z rozwiązań upraszczających rozliczenia VAT w projekcie SLIM VAT[1] jest zmiana zasad ujmowania faktur korygujących zmniejszających oraz wprowadzenie do ustawy zasad ujmowania korekt zwiększających.

Enodo