07.10.2020 Przewodnik po podatku u źródła – spotkania podatkowe „WHT on-line”

Rozpoczynamy serię dwóch spotkań poświęconych praktycznym aspektom podatku u źródła „WHT on-line”. Pierwsze webinarium odbędzie się już 22 października, a drugie 5 listopada!

Enodo

Dlaczego podatek „WHT” jest obecnie tak ważny? Zmiany w zakresie procedury poboru zryczałtowanego podatku u źródła są jednymi z istotniejszych zmian w przepisach podatkowych.

Dynamika zmian w Polskim systemie podatkowym w ostatnich latach jest bardzo duża – zapowiadane są m.in. opodatkowanie spółek komandytowych czy tzw. „estoński CIT”.  

Co więcej, po nowelizacji w 2019 roku dla polskich podatników funkcjonujących w grupach kapitałowych i współpracujących z podmiotami zagranicznymi to właśnie podatek u źródła stał się jednym z najbardziej problematycznych obszarów podatkowych.

Zapraszamy na dwa bezpłatne spotkania pod hasłem „WHT on-line”, których tematyka będzie poświęcona praktycznym aspektom podatku u źródła.

Oto planowana tematyka spotkań w formule online:

Spotkanie I: WHT w praktyce cz. I

 • Co to jest podatek u źródła?
 • Kiedy należy zając się podatkiem u źródła?
 • Płatności transgraniczne niepodlegające WHT.
 • Jakie są etapy analizy WHT?
 • Analiza WHT - od czego zacząć, a na czym skończyć?
 • Pytania i odpowiedzi - w trakcie sesji Q&A odpowiemy na pytania uczestników.

Termin: 22 października 2020 r. o godz. 10:00

Rejestracja: Zapisz się już teraz!

 

Spotkanie II: WHT w praktyce cz. II

 • Czym jest należyta staranność?
 • Analiza orzecznictwa i decyzji Ministerstwa Finansów.
 • Narzędzia do analizy WHT.
 • Planowane zmiany w prawie.
 • Analiza WHT - od czego zacząć, a na czym skończyć?
 • Pytania i odpowiedzi - w trakcie sesji Q&A odpowiemy na pytania uczestników.

Termin: 5 listopada 2020 r. o godz. 10:00

Rejestracja: Zapisz się już teraz!

Szkolenia poprowadzą Izabela Ścierska-Kulma – doradca podatkowy, Senior Manager oraz Michał Hryszko – radca prawny, Manager, z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Enodo Advisors. Spotkania zostały objęte patronatem portalu eGospodarka.pl oraz Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Podczas spotkań podatkowych będzie okazja do zadawania własnych pytań!

Pozostałe aktualności

27.05.2021

Webinarium: VAT a kary umowne i odszkodowania w branży budowlanej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie poświęcone tematyce opodatkowania VAT-em kar umownych i odszkodowań w branży budowlanej. Z naszych obserwacji wynika, że zagadnienie to budzi wiele wątpliwości i praktycznych problemów, dlatego w trakcie spotkania omówimy nie tylko aspekty prawne, ale przede wszystkim skoncentrujemy się praktycznych przypadkach.

Enodo
04.05.2021

Komu opłaca się pozostanie w spółce komandytowej – cz. 2

Objęcie spółki komandytowej opodatkowaniem CIT spowodowało ożywiony ruch na rynku restrukturyzacji spółek komandytowych (o zmianach pisaliśmy w I cz. artykułu). Wielu wspólników z obawy przed podwójnym opodatkowaniem zysków wypracowanych przez spółkę, stara się zrestrukturyzować swoją działalność. Są jednak i tacy, dla których optymalnym rozwiązaniem może okazać się kontynuacja działalności w dotychczasowej formie.

Enodo
08.04.2021

Webinarium: STRATEGIA PODATKOWA 2021. Jak się przygotować?

Serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone sporządzaniu i publikowaniu informacji o realizowanej strategii podatkowej. Przepisy, które weszły w życie 1 stycznia br. nałożyły na dużych podatników obowiązek raportowania, i to już za ubiegły, tj. 2020 rok.

Enodo
25.02.2021

Ceny transferowe, cz. 2 – rozliczenia za 2021 r.

W poprzednim artykule wskazaliśmy na co zwrócić uwagę w kontekście rozliczeń z podmiotami powiązanymi, dotyczących ubiegłego roku. W tej części przybliżamy najważniejsze zmiany w przepisach z zakresu cen transferowych, które weszły w życie w styczniu 2021 r.

Enodo
03.11.2020

Konfiskata prewencyjna: udowodnij własną „niewinność”

Jak wynika z pierwszej części artykułu o konfiskacie prewencyjnej, planowane rozwiązanie z jednej strony wpisuje się w pewien trend zmian w przepisach karnych i karno-skarbowych, stanowiąc niejako domknięcie systemu konfiskaty. Z drugiej strony, ten nowy instrument mający  przeciwdziałać ukrywaniu majątku pochodzącego z przestępstwa, może zawierać rozwiązania, które będą trudne do pogodzenia z podstawowymi zasadami praworządności oraz standardami ochrony podstawowych praw i wolności konstytucyjnych jednostki.

Enodo
23.10.2020

SLIM VAT: nowe zasady ujmowania faktur korygujących

Jednym z rozwiązań upraszczających rozliczenia VAT w projekcie SLIM VAT[1] jest zmiana zasad ujmowania faktur korygujących zmniejszających oraz wprowadzenie do ustawy zasad ujmowania korekt zwiększających.

Enodo