Zespół Enodo Advisors

Znamy się na tym, co robimy

Piotr
Dąbrowski

Senior Associate

Piotr jest ekspertem w dziedzinie krajowego i międzynarodowego prawa podatkowego z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w wiodących firmach doradztwa podatkowego oraz w strukturach administracji podatkowej.

Doświadczenie zawodowe

Bezpośrednio przed dołączeniem do zespołu Enodo w marcu 2023 r., przez łącznie ponad dekadę Piotr współpracował z kancelariami Kolibski, Nikończyk Dec i Partnerzy oraz Sadkowski i Wspólnicy.

Piotr z powodzeniem doradza polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w zakresie zagadnień prawnopodatkowych związanych z prowadzeniem bieżącej działalności gospodarczej w różnych branżach, realizacją procesów inwestycyjnych, reorganizacją struktur właścicielskich, przeprowadzeniem transakcji zbycia majątku oraz implementacją instrumentów skutecznej i bezpiecznej sukcesji majątkowej.

Piotr był również wielokrotnie zaangażowany we wdrażanie międzynarodowych struktur handlowych, majątkowych i inwestycyjnych oraz dbanie o ich zgodność z regulacjami prawnymi (compliance), a także w obsługę korporacyjną przedsięwzięć restrukturyzacyjnych.

Zdobył także rozlegle doświadczenie doradzając w zakresie międzynarodowej migracji przedsiębiorców, pracowników i kadry zarządzającej. Z ramienia Ministerstwa Finansów regularnie reprezentował Polskę na forum OECD.

Wykształcenie

Piotr jest absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego prowadzoną przez University of Cambridge.